top of page

Docházkové meditace

Jak OSHO aktivní meditace probíhají? Jsme v pohybu, tančíme, vnímáme přítomný okamžik, relaxujeme. Dochází k uvolnění napětí a blokovaných emocí, odbourání stresu, posílení koncentrace. Velmi jemně pracujeme se sexuální energií. Meditace jsou skvělou prevencí sydromu vyhoření a přispívají k rozjasnění života.

ROZVRH LEKCÍ - OSHO AKTIVNÍ MEDITACE PRO ŽENY I MUŽE  2023/2024

Meditace se nekonají pravidelně.  Nejčastěji jsou součástí BEDIVÍKENDŮ.

Je třeba sledovat Kalendář akcí. Vždy je třeba se přihlásit předem!

Lektoři: Radka Trampotová, Pavel Trampota

Cena jednotlivé meditace: 220 Kč

Možnost zakoupení roční permanentky v hodnotě 2 000 Kč (10 vstupů), která umožňuje i návštěvu jógových lekcí.

Míč Python

Kundalini energie

Aktivní meditace jsou techniky rozšiřování vědomí  - všímavosti. Všímavost s sebou přináší schopnost žít a pracovat efektivněji, schopnost dosáhnout našeho plného potenciálu a schopnost uvolnit stres. 

Aktivní meditace celkově posilují zdraví a zvyšují imunitu. Vyprazdňují mysl, a vytvářejí tak prostor pro zážítek. Přinášejí radost do života! Rozproudí životní KundalinI energii. Napomohou vrátit se „k sobě“, do „svého středu“. Významně zmírňují nervové vypětí a navíc urychlují práci mozku. Léčí tělo i psychiku, objevují příčiny bolestí, zasunuté zpravidla velmi hluboko. To vše s léčebnou muzikoterapeuticku hudbou.

Proč preferujeme aktivní meditace?

Pokud lidé zaslechnou slovo meditace, běžně si vybaví Buddhu sedícího v pozici lotosového květu. Aktivní meditace však využívají přirozenou inteligenci těla, jsou naladěny na moderního evropského člověka. Jsou určeny všem těm, kteří mají hektický život, těm, kteří na sobě vědomě pracují. Ztišují totiž mysl. Vyjděme z toho, že chceme zůstat „jen tak“ a být v klidu. Chceme, aby se nám hlavou nehonily myšlenky - jenže stále to nejde.

Pokud totiž jen sedíme se zavřenýma očima, zapojujeme pouze hlavu (například opakováním mantry), nezapojíme však naše tělo jako celek!

A tělo jako celek souvisí s bytím. Hlava je stejně božská jako naše játra, ledviny nebo chodidla.

Celistvost je božská, ale pouze hlava to nedokáže rozpoznat. Aktivní meditace přinášejí řešení, postupně odlupují naše psychické vrstvy, a neustále tak objevujeme sebe sama.

DSC_5854.jpg
bottom of page