top of page

JASNOST V DOTEKU A V ŽIVOTĚ

Zveme vás na víkendový workshop, kde budeme zkoumat naše potřeby, hranice a jasnost v přijímání, dávání, braní a svolení k braní za pomoci nejen dotekových, ale i nedotekových cvičení, slovního sdílení, pohybu tance a kakaa.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
JASNOST V DOTEKU A V ŽIVOTĚ
JASNOST V DOTEKU A V ŽIVOTĚ

Čas a místo

08. 9. 2023 18:00 – 10. 9. 2023 16:00

Aleš Alda Plachý, Útulna pro duši a tělo, z. s., Prostějovská 64, Bedihošť, Česko

O události

CENA - WORKSHOP: 

Vedení workshopu a nájem prostor činí 3 650 Kč. Doplatek za jídlo a ubytování proběhne na místě - více info níže.

Pokud se hlásíte jako partneři nebo dvojice, máte slevu 10 % a cena pro Vás oba je 6 700 Kč za celovíkendový program a pronájem prostor.

CENA - STRAVA:

1500 Kč. Veganská plná penze od kuchyřského mága Toma Viláška - začínáme v pátek večeří a končíme v neděli obědem. 

REZERVACE MÍSTA:

 Počet účastníků tohoto workshopu je omezen a k přihlášení je nutné vyplnit tento formulář: https://forms.gle/jcMqcZPDu9yivvJg6 (Maximální kapacita workshopu je 22 lidí)

 Vaše místo na workshopu rezervujeme a potvrdíme emailem po uhrazení zálohy 3 650 Kč na účet číslo: 670100-2207299870/6210 (do poznámky pro příjemce napište vaše celé jméno, příjmení a doplňte "Bedihošt").

 Pokud se hlásíte jako partneři nebo dvojice pošlete prosím zálohu ve výši 6 700 Kč za vás oba. Přihlaste se prosím do formuláře každý zvlášť, napište že jste spolu i se jmény, ať Vás k sobě přiřadím a platbu ať pošle prosím jeden za Vás za oba. 

Přihlášky s platbou předem posílejte do čtvrtka 7. 9. včetně. Last minute přihlášky s domluvou platby na místě dle individuální domluvy.

O ČEM TO CELÉ BUDE:

Workshop Vám může pomoci uvědomit si a prozkoumat, jak vstupujete do dotyku i běžného každodenního kontaktu s ostatními, uvolnit se do přijímání a dávání a nechat se vyživit dotekem. 

 DÁVÁNÍ A PŘIJÍMÁNÍ  Dávání a přijímání zní tak jednoduše a mnohdy si myslíme, že je to jasné a že je máme i prakticky dobře zvládnuté, nicméně doteková cvičení vám mohou pomoci odhalit vaše skryté programy, nastavení a omezující stereotypy.

  Zjistíte, co zvládáte a je pro Vás přirozené a co je pro Vás naopak výzva. Naučíte se také, jak o tom jasněji komunikovat s ostatními.

Dokážu přijímat a opravdu přijímám? Jak se cítím když přijímám? Dokážu se odevzdat tomu, co přichází? Dokážu dávat a opravdu dávám? Uvědomuji si, jestli mám z čeho dávat? Dokážu říct ne, když už dávat nemůžu? 

 BRANÍ SI A SVOLENÍ K BRANÍ  A co teprve braní si a svolení k braní, o kterých většinou ani nevíme, že probíhají. Dějí se často na nevědomé úrovni a mnohdy je ani nevnímáme, natož aby se odehrávaly s naším vědomým souhlasem.

  Můžete se těšit na objevování a zvědomování si vlastních tužeb a hranic.

Poznám, kdy si beru? Vím vůbec, že si můžu brát? Dokážu jasně sdělit, že si chci brát? Mohu dát svolení k braní a důvěřovat sobě i tomu kdo si bere? Dovedu si jasně stanovit své hranice? Umím říct NE a být s tím v pohodě?

 POTŘEBY  Uvědomovat si své potřeby a jasně je komunikovat jsou důležité dovednosti pro náš naplněný a spokojený život.

  Prostřednictvím dotekových cvičení můžete prozkoumat, jak to máte s uvědomováním i naplňováním potřeb v životě.

Jaké jsou mé potřeby? Umím zpomalit natolik, abych je mohl/a vnímat? Jsou mé potřeby naplněny? Co můžu pro sebe udělat, abych si své potřeby naplňoval sám? Sděluji jasně své potřeby svému okolí? Jak se cítím, když si říkám o to, co potřebuji? Cítím se ve svých potřebách svobodně nebo si je u ostatních nárokuji?

 HRANICE  Vnímat a stanovovat si zdravé hranice v souladu s našimi potřebami i v souladu s potřebami a hranicemi ostatních, nám může v životě přinášet více radosti a síly. O energii se připravujeme zejména tehdy, když signály, které přicházejí, buď nedokážeme cítit nebo jim nenasloucháme a tak vlastně nerespektujeme sami sebe. 

 Pojďte zkoumat a objevovat toto veledůležité téma, které nás provází v každodenním životě.

Vnímám své hranice? Co mi pomáhá si je uvědomovat? Respektuji své vlastní hranice? Komunikuji jasně své hranice ostatním? Respektují ostatní mé hranice?

 Dávání, přijímání, braní a svolení k braní tvoří jeden vzájemně se doplňující celek. Každá z činností má pro nás svůj význam a má i své stinné projevy, o kterých si povíme a budeme je moci zkoumat i na vlastní kůži.

 Přizveme i naši oblíbenou medicínu srdce: “KAKAO” Kakao nám pomůže otevřít srdce a dostat se ještě více k sobě samým, do svého těla a do hloubky vědomého doteku.

Zažijeme ECSTATIC DANCE Volný svobodný tanec, který nám pomůže rozproudit energii v těle, může nás ještě hlouběji otevřít našim potřebám i pocitům.

 Vyživíme se dotekem Po prozkoumání našich potřeb i hranic se budeme otvírat tomu, co právě teď potřebujeme v doteku, můžeme se nechat opečovat a hlouběji uvolňovat do dávání i přijímání.

 Většina cvičení bude probíhat ve dvojicích.  Zpočátku budeme zkoumat naše osobní potřeby a hranice a postupně se přesuneme k experimentování s dotekem. Vše probíhá s respektem k vašemu momentálnímu rozpoložení a vašim hranicím.

 Workshopu se můžete zúčastnit jako jednotlivci, nebo ve dvojici, ať už jako partneři, kamarádi nebo parťáci. 

CO SPOLU O VÍKENDU ZAŽIJEME:

Seznámíme se a posdílíme v kruhu  

Prozkoumáme naše potřeby a hranice  

Dozvíme se teorii ke kruhu souhlasu  

Prožijeme dávání, přijímání, braní a svolení k braní ve všech rolích  

Dopřejeme si kakaový rituál  

Vyživíme se dotekem  

Půjdeme ještě více do hloubky v dávání, přijímání, braní a svolení k braní  

Víkend uzavřeme sdílecím kruhem

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ: 

- v meditárně na matraci ve vlastním spacáku (200 Kč/osoba/noc) 

- pokud si přivezete stan, můžete využít prostory vzrostlé zahrady a spát přímo zde (200/osoba ve stanu/noc) 

- spaní v areálu v autě - 200/osoba/noc 

- ubytování v přízemním bytě - 2 samostatné pokoje se společnou sprchou a toaletou – 500/osoba/noc (2 místa) 

- můžete se také ubytovat v penzionu v blízkém Prostějově - https://www.penzionnadolni.cz/

Pro nocleh v meditárně si doporučujeme vzít vlastní spacák, polštářek, prostěradlo a cokoliv dalšího, co potřebujete pro svůj komfort.

K dispozici je pro vás celá zahrada, sprchy, toalety, kuchyňka s mikrovlnkou, ledničkou, rychlovarnou konvicí.

Pokud vás workshop silně volá a výše ceny je pro vás momentálně překážkou, ozvěte se a zkusíme spolu najít cestu.

Více než týden před workshopem je možno svou účast zrušit a platbu Vám vrátíme. Méně než týden je za sebe třeba najít náhradníka nebo budeme řešit individuálně. Pokud budete chtít vystavit daňový doklad nebo i fakturu na vaši firmu, dejte prosím vědět.

Na případné dotazy vám rád odpoví Alda ať už na messengeru nebo na emailu: ales.plachy@gmail.com, případně na telefonu: 777023595

Těšíme se na viděnou!

Aleš Plachý - https://www.aldaplachy.cz/ a tým Útulny

Útulna pro duši a tělo, z. s.

Prostějovská 64

798 21 Bedihošť

utulnaduse@seznam.cz

tel. 603 295 696

www.utulnaduse.cz

FB stránka: Útulna pro duši a tělo

FB skupina: Duchovní dění na střední Moravě

Instagram: Útulna pro duši a tělo

Sdílet událost

bottom of page