top of page

NA VLNÁCH DECHU

Nechte se svézt na vlnách vašeho dechu. Objevte a následujte ve svém těle jeho plynutí a proudění. Navnímejte si ho jako průvodce, který je schopný vám dát indicie o fungování a potřebách vašeho těla.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
NA VLNÁCH DECHU
NA VLNÁCH DECHU

Čas a místo

20. 4. 2024 9:30 – 18:00 SELČ

Kateřina Kropáčová, Útulna pro duši a tělo, z. s., Prostějovská 64, Bedihošť, Česko

O události

Cena: 1 950 Kč

Rezervace místa na workshop:

Rezervace je platná po uhrazení zálohy. Zálohu 1 000 Kč prosím zašlete na č. účtu: 2801830572/2010 a do poznámky napište NA VLNÁCH DECHU PŘÍSPĚVEK PŘÍJMENÍ.

Kapacita: počet je omezen na maximum 14 míst.

Obsah:

Stručná anatomie a fyziologie dechových cest.

Poznávání oblasti hrudníku a jeho propojení a napojení do okolních segmentů a tkání. 

Našim důležitým pomocníkem se na této vlně stane dotyk, který využijeme pro navnímání pohyblivosti, tuhosti, křehkosti a plnosti hrudníku i okolních částí.

Pozornost a důraz budeme věnovat hlavně funkci dechu v těle. 

Jak důležitou oporu vytváří pro kloubní, vazivový a svalový systém? 

Jaké hlavní a pomocné svaly se na dechovém mechanismu podílí?

 Zaměříme se i na komplexní svalové i fasciové řetězce, které jsou nejčastěji ovlivněny špatnými pohybovými návyky a stereotypy.

Vyzkoušíme si různé typy dechových technik a jejich účinek na naše tělo (plný jógový dech, brániční dech, střídavý dech – Nadi shodhana, čtvercový dech – Sama Vritti, noření do tekutinového těla a další).

Pro zpestření a zároveň pro lepší procítění těla využijeme i různé druhy pomůcek, převážně z metody Spiraldynamik.

Nebudeme se snažit bořit žádné mýty, ani doporučení dnešní doby. Naším záměrem bude poznat, ochutnat a pochopit dech, jako velmi podstatnou a vlivnou část našeho každodenního života. Díky procítění vašich vlastních potřeb se může stát dech vašim průvodcem na cestě životem. Dokáže vám skvěle posloužit, ale taky trochu ,,zavařit“, pokud jdeme takzvaně ,,přes sebe“ a nerespektujeme naše možnosti.

Seminář obohatí úžasná žena, která se pohybem rozvíjí a rozkvétá a stala se nejen mou skvělou kamarádkou, ale i úžasnou průvodkyní na mé cestě životem. Mgr. Markéta Vrtalová vám ukáže pohled na dech ve smyslu prvního nádechu v našich životech. S využitím terapeutických esencí Vás provede na krásné plynoucí cestě – DECH ŽIVOTA. Jak ho můžete opečovat, vrátit se k němu a znovu ho prožít a procítit ve svém těle.

Pro koho:

Seminář je určen pro všechny (lektory, nelektory, praktikující dechové techniky, laiky), kteří mají touhu ponořit se do zkoumání svého dechu, chtějí si obohatit, zopakovat, navnímat různé dechové techniky, přístupy a vlastně jednoduchost dechu..:-).

Vždy si odnesete to, co právě potřebujete, takže vám nemůžu zaručit, že některé věci již nebudete praktikovat nebo znát, ale můžu vám zaručit, že si určitě odnesete příjemné naladění a určitě i nějakou tu novou informaci, či zážitek a prožitek pro vaše tělo.

Co obdržíte:

- láskyplnou péči a pozornost ode mě i Útulny

- spoustu teoretických a praktických informací týkající se Dechu

- práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)

- drobné občerstvení a pitný režim

- plynoucí cestu DECH ŽIVOTA – pod vedením Mgr. Markéty Vrtalové

- dáreček

- možnost opět se setkat v příjemném prostředí, dát si čaj nebo kávu, povídat si, smát se, lenošit, jen tak být…

Vezměte s sebou:

- psací potřeby

- pohodlné oblečení

- podložku na cvičení (je možné i vypůjčit)

- dobrou náladu 

Lektorka:

Katka je fyzioterapeutka, lektorka skupinových lekcí jógy a lektorka na kurzech pro jógové instruktory. Miluje pohyb a vše, co s ním souvisí. V oblasti pohybu se pohybuje od svých 4 let a za tu dobu se jí neskutečně změnil pohled na tělo a jeho fungování. Od výkonnostního sportu proplula k jemnosti a laskavosti nejen jógových cvičení, ale i uvědomování si těla vůbec.

Organizace:

Na akci je třeba vzít si s sebou kromě obvyklých věcí jógamatku a oblíbené oblečení na cvičení. K zapůjčení máme deky, polstářky, bolstery, pásky, kostky, matrace.

Strava:

Po dobu programu je k dispozici drobné občerstvení, voda, různé druhy čajů a káva za drobný poplatek. Připravena je kuchyňka s mikrovlnkou, ledničkou, konvicí.

Pokud si chcete objednat vegetariánský oběd v hodnotě 170 Kč v našem centru, volejte prosím na č. 603 295 696.

Další:

K dispozici budete mít vzrostlou terapeutickou zahradu. Můžete se aktivně ponořit do jejího opečování nebo se jen položit do houpacích sítí a relaxovat.

V případě otázek napište na e-mail utulnaduse@seznam.cz.

Velice se na vás těšíme!

Katka, Markéta a Radka s Pavlem Trampotovi

Útulna pro duši a tělo, z. s.

Prostějovská 64

798 21 Bedihošť

utulnaduse@seznam.cz

tel. 603 295 696

www.utulnaduse.cz

FB stránka: Útulna pro duši a tělo

FB skupina: Duchovní dění na střední Moravě

Instagram: Útulna pro duši a tělo

Sdílet událost

bottom of page