top of page

OSLAVA VRCHOLNÉHO LÉTA - LAMMAS

Vážení přátelé útulny, s radostí a hojností v srdci vás zveme na svátek Žní/Lammas. Čeká nás zážitková invokace věnovaná bohyni Země/úrody Mokoš a bohovi lesa, stád a podsvětí – Velesovi. Užijeme si rituál, etnotančírnu, prožitkový extatický tanec i řádnou hostinu!

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
OSLAVA VRCHOLNÉHO LÉTA - LAMMAS
OSLAVA VRCHOLNÉHO LÉTA - LAMMAS

Čas a místo

02. 8. 2021 18:00 – 20:30

Daniel Bard, Útulna pro duši a tělo, z. s., Prostějovská 64, Bedihošť, Česko

O události

Připravte si malou připomínku. Ideální je lístek či kresba, kde ztvárníte 3 věci, které se vám v uplynulém období od Hromnic až doposud podařily. Jelikož Lammas je i svátkem obětin, připište na lístek, kterou věc budete chtít obětovat svému úspěchu v nadcházejícím období. Pokud inspirace nepřiplyne, věnujeme tomuto v rámci svátku krátkou meditaci.

Součástí oslav svátku je i řádná hostina! Krom klasů je Lammas i svátkem medu, pochutnáme si tedy na medových koláčích a autentické medovině. Velmi uvítáme, když i své dobroty a obětiny přidáte na společný stůl a podpoříme tak společný Roh hojnosti pro další období. Náš hlas procitne v lidových písních a popěvcích: Vyjdi slunko za makové srnko, Lughnasadh, Perun Mokoš Velés a další.

A PŘEDEVŠÍM! Svého ducha osvěžíme a kosti protáhneme v prodloužené etnotančírně, džemu na akustické a etnické hudební nástroje. Vezměte si tedy prosím svoje nástroje, pokud je máte. Omezený počet bubnů bude k zapůjčení přímo v Meditárně.

Součástí hudební produkce bude i spontánní extatický tanec.

Budeme se veselit!

Rezervace místa na workshop:

napište prosím na e-mail utulnaduse@seznam.cz nebo volejte na 603 295 696

Platba 400 Kč proběhne na místě.

Kdo Tě povede?

Daniel Bard Hron - zkušený lektor, řečník, milovník lidové písně a hlasový kouč. Absolvent studia Celostní muzikoterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Hlasový trenér v oblasti výuky alikvotních tónů a mongolského zpěvu.

Těšíme se na vás.

Dan, Radka a Pavel

Útulna pro duši a tělo, z. s.

Prostějovská 64

798 21 Bedihošť

utulnaduse@seznam.cz

tel. 603 295 696

www.utulnaduse.cz

FB stránka: Útulna pro duši a tělo

FB skupina: Duchovní dění na střední Moravě

Sdílet událost

bottom of page