top of page

TERAPEUTICKÝ ASPEKT JÓGY - SÍLA STŘEDU

Jedinečný den určený pro další vzdělávání jógových instruktorů a zapálených příznivců jógy, kteří se chtějí ve své praxi neustále zlepšovat a cvičit opravdu správně s využitím různých fyzioterapeutických technik.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
TERAPEUTICKÝ ASPEKT JÓGY - SÍLA STŘEDU
TERAPEUTICKÝ ASPEKT JÓGY - SÍLA STŘEDU

Čas a místo

25. 3. 2023 10:00 – 18:00 SEČ

Kateřina Kropáčová, Útulna pro duši a tělo, z. s., Prostějovská 64, Bedihošť, Česko

O události

Cena: 1 790 Kč

Čas konání: 

Sobota: 10:00 - 18:00

Tento jednodenní workshop se ponese v duchu aktivního a praktického poznávání našeho hlubokého stabilizačního systému, oblasti Solar plexu (3. čakry), oblasti našeho zrození .

Teorie se bude mísit s praxí, abyste si dokázali vše na svém těle načíst, najít, ohmatat, zažít a integrovat. V hlavní roli budou důležité svalové skupiny, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Kde se nacházejí? Jak spolu spolupracují? Co jim prospívá a co je naopak tlumí a způsobuje bolesti? Využijeme pozice z vývojové kineziologie (DNS koncept dle prof. Koláře), pozice jógové a zakomponujeme různé pomůcky z velmi propracované metody Spiraldynamik, pro lepší zvědomění jednotlivých pozic a snadnější propojení středu těla. 

Naším cílem bude vyzkoušet si, jak se dá pracovat v lehkosti a jednoduchosti a zároveň udělat obrovský kus práce. Podíváme se i na často řešená témata dnešní doby jako je DIASTÁZA, BOLESTI ZAD a JIZVY.

Součástí propojení středu našeho těla je samozřejmě správný a vyživující DECH. Aby byl potenciál dechu využit naplno, je potřeba nejen různých dechových technik, ale především jeho efektivní použití v běžném denním životě. Položíme si otázky typu: 

Čím vlastně dýcháme? Kde náš dech vnímáme? Jak a v čem nám může být prospěšný, či naopak škodit?

Součástí workshopu bude seznámení se s Bachovými esencemi a jejich účinnou pomocí na náš Solar plexus. Vyzdvihneme jedno hlavní téma, které provází tuto oblast a ukrývá se hned v oblasti žaludku (trávení emocí). Tímto tématem bude STRACH. Jak můžeme pomocí Bachových esencí s tímto citlivým a všudy přítomným tématem pracovat nám poradí Mgr. Martina Dvořáková.

Ve své práci Katka využívá a kombinuje mnoho fyzioterapeutických technik a poznatků z anatomie funkce a jógy, kupříkladu: 

  • Dynamickou neuromuskulární stabilizaci dle profesora Koláře 
  • Metodu Ludmily Mojžíšové 
  • Viscerální terapii
  • SM systém
  • Senzomotorickou stimulaci
  • 3D funkce nohy
  • Práci ve spirálních řetězcích
  • Jógu v rehabilitaci

Dává smysl se na tělo dívat jako na celek a přinášet mu pozornost, aktivaci i uvolnění. 

Co obdržíte?

- láskyplnou péči a pozornost ode mě i Útulny

- spoustu teoretických i praktických informací týkajících se středu těla

- práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)

- seminář o významu Bachových esencí pro náš Solar plexus

- drobné občerstvení a pitný režim

- dáreček

Lektorka:

Katka je fyzioterapeutka, lektorka skupinových lekcí jógy a lektorka na kurzech pro jógové instruktory. Miluje pohyb a vše, co s ním souvisí. V oblasti pohybu se pohybuje od svých 4 let a za tu dobu se jí neskutečně změnil pohled na tělo a jeho fungování. Od výkonnostního sportu proplula k jemnosti a laskavosti nejen jógových cvičení, ale i uvědomování si těla vůbec.

Organizace:

Na akci je třeba vzít si s sebou kromě obvyklých věcí jógamatku a oblíbené oblečení na cvičení. K zapůjčení máme deky, polstářky, bolstery, pásky, kostky, matrace.

Strava:

Po dobu programu je k dispozici drobné občerstvení, voda, káva a různé druhy čajů. Připravena je kuchyňka s mikrovlnkou, ledničkou, konvicí.

Pokud si chcete objednat vegetariánský oběd v hodnotě 130 Kč v našem centru, volejte prosím na č. 603 295 696.

Další:

K dispozici budete mít vzrostlou terapeutickou zahradu. Můžete se aktivně ponořit do jejího opečování nebo se jen položit do houpacích sítí a relaxovat.

Rezervace místa na workshop:

REZERVACE JE PLATNÁ PO UHRAZENÍ ZÁLOHY.

Zálohu 1 000 Kč prosím zašlete na č. účtu: 2801830572/2010 a do poznámky napište FYZIOTERAPEUTICKÁ JÓGA PŘÍSPĚVEK PŘÍJMENÍ.

Kapacita prostoru je s ohledem na individuální přístup 15 osob.

V případě otázek napište na e-mail utulnaduse@seznam.cz.

Velice se na vás těšíme!

Katka Kropáčová a Radka s Pavlem Trampotovi

Útulna pro duši a tělo, z. s.

Prostějovská 64

798 21 Bedihošť

utulnaduse@seznam.cz

tel. 603 295 696

www.utulnaduse.cz

FB stránka: Útulna pro duši a tělo

FB skupina: Duchovní dění na střední Moravě

Instagram: Útulna pro duši a tělo

Sdílet událost

bottom of page