top of page

VZ - NOSNÁ SÍLA DOLNÍ KONČETINY

Terapeutický a prožitkový seminář. Jedinečný víkend určený pro další vzdělávání jógových instruktorů a zapálených příznivců jógy, kteří se chtějí ve své praxi neustále zlepšovat a cvičit opravdu správně s využitím různých fyzioterapeutických technik.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
VZ - NOSNÁ SÍLA DOLNÍ KONČETINY
VZ - NOSNÁ SÍLA DOLNÍ KONČETINY

Čas a místo

19. 11. 2022 10:00 SEČ – 20. 11. 2022 13:00 SEČ

Kateřina Kropáčová, Útulna pro duši a tělo, z. s., Prostějovská 64, Bedihošť, Česko

O události

Cena: 3 590 Kč

Čas konání: 

Sobota: 10:00 - 18:00

Neděle: 10:00 - 13:00

Rezervace místa na workshop:

REZERVACE JE PLATNÁ PO UHRAZENÍ ZÁLOHY.

Zálohu 1 000 Kč prosím zašlete na č. účtu: 2801830572/2010 a do poznámky napište FYZIOTERAPEUTICKÁ JÓGA PŘÍSPĚVEK PŘÍJMENÍ.

Kapacita prostoru je s ohledem na individuální přístup 15 osob.

V případě otázek napište na e-mail utulnaduse@seznam.cz.

Program:

Naše tělo je geniální a zvládne neuvěřitelné věci. Když ho v tom ještě trošku podpoříme, poznáme jeho principy a funkční propojení. Pak jsme schopni si pohyb naplno a s laskavostí užít a prožít.

Obsahem tohoto semináře bude praktické i teoretické poznávání oblasti dolní končetiny, která nás nejen nese, ale i vznese, když jí dáme dobrý impulz a samozřejmě příležitost. Přiblížíme si důmyslnou architektoniku chodidla a anatomii celé dolní končetiny. Vyzdvihneme svaly, vazy, fascie a komplexní svalové i fasciové řetězce, které nám pomáhají nohu udržet jak ve stabilní, tak v dynamické opoře. Aktivní cvičení pro rozpracování jednotlivých částí chodidla s použitím pomůcek i bez nám pomůže lépe procítit chodidlo se zemí. Poté aktivně propojíme systém osy dolní končetiny, abychom se mohli vznést nad podložkou a zažít její sílu a dynamiku.

Abychom si poté dolní končetinu ještě lépe navnímali i v jiných souvislostech, ponoříme se do meditace tekutinového těla, které nás navede do této oblasti a kdo ví, třeba i odpoví na vaše otázky, které s touto oblastí souvisejí.

Dotkneme se i témat bolestí a problémů s dolní končetinou, jako je například hallux vagus (vbočený palec), achillodynie (bolesti Achilovy šlachy), patní ostruhy, atd..

Důležitý výstup bude tvořit i cvičení pro všední den, aneb v jednoduchosti a pravidelnosti je síla.

V sobotu odpoledne bude opět mým hostem velmi příjemná žena MUDr. Andrea Smržová, která doladí krásné propojení dolní končetiny s duchovní tematikou a jejími aroma olejíčky vlastní výroby. 

Lektorka:

Katka je fyzioterapeutka, lektorka skupinových lekcí jógy a lektorka na kurzech pro jógové instruktory. Miluje pohyb a vše, co s ním souvisí. V oblasti pohybu se pohybuje od svých 4 let a za tu dobu se jí neskutečně změnil pohled na tělo a jeho fungování. Od výkonnostního sportu proplula k jemnosti a laskavosti nejen jógových cvičení, ale i uvědomování si těla vůbec.

Ve své práci Katka využívá a kombinuje mnoho fyzioterapeutických technik a poznatků z anatomie funkce a jógy, kupříkladu: 

  • Dynamickou neuromuskulární stabilizaci dle profesora Koláře 
  • Metodu Ludmily Mojžíšové 
  • Viscerální terapii
  • SM systém
  • Senzomotorickou stimulaci
  • 3D funkce nohy
  • Práci ve spirálních řetězcích
  • Jógu v rehabilitaci

"Dává mi smysl se na tělo dívat jako na celek a přinášet mu pozornost, aktivaci i uvolnění. Ve své práci využívám a kombinuji mnoho fyzioterapeutických technik a poznatků z anatomie funkce a jógy. Dynamická neuromuskulární stabilizace dle profesora Koláře mi krásně zapadá i do systému jógových Asán a dá se i velmi krásně propojit s duchovní tématikou. 

Každý kurz, který absolvuji, má informace, které mi otevřou nové obzory a posouvají mě dál. K těm patří i 3D funkce nohy Groofy - práce ve spirálních řetězcích a Jóga v rehabilitaci u Martiny Ježkové. 

Ráda si také odskočím do výživy, bylinek, tradiční čínské medicíny, psychoterapie a dalších poznatků, které nějakým způsobem tělo propojují a hlavně napojují."

Co obdržíte?

- láskyplnou péči a pozornost ode mě i týmu Útulny

- spoustu teoretických i praktických informací týkajících se dolní končetiny

- práci s pomůckami (možnost jejich zakoupení)

- drobné občerstvení a pitný režim

- aromaterapii a práci na sobě samých pod vedením MUDr. Andrey Smržové

- dáreček

- možnost opět se setkat v příjemném prostředí, dát si čaj nebo kávu, povídat si, smát se, lenošit, jen tak být…:-)

Organizace:

Na víkend je třeba vzít si s sebou kromě obvyklých věcí jógamatku, oblíbené oblečení na cvičení, spacák. K zapůjčení máme deky, polstářky, bolstery, pásky, kostky, matrace.

Nocleh:

Přespání je možné hromadně přímo v meditárně na matraci (příplatek 200 Kč/noc). 

K dispozici je také samostatné ubytování v přízemním bytě (2 lůžka ve 2 samostatných pokojích; lůžko = 300/noc). Připravena je také čajovna - samostatný objekt s výhledem do zahrady - 1, 5 lůžko (ideální pro 2 kamarádky) - pobyt se snídaní pro jednoho = 450/ osoba/noc).

Když si přivezete stan, můžete přespat přímo v zahradě (200/stan/noc).

Na vyžádání vám doporučíme ubytování v penzionu v Prostějově.

Strava:

Po dobu programu je k dispozici drobné občerstvení, voda, káva a různé druhy čajů. Připravena je kuchyňka s mikrovlnkou, ledničkou, konvicí.

Jídlo (oběd) si můžeme nechat dovézt z blízkého Prostějova.

Další:

Můžete si přivést hudební nástroje, výtvarné pomůcky nebo cokoliv, co vás těší a chcete sdílet.

K dispozici budete mít vzrostlou terapeutickou zahradu. Můžete se aktivně ponořit do jejího opečování nebo se jen položit do houpacích sítí a relaxovat.

Velice se na vás těšíme!

Katka Kropáčová, Andrea Smržová a Radka s Pavlem Trampotovi

Útulna pro duši a tělo, z. s.

Prostějovská 64

798 21 Bedihošť

utulnaduse@seznam.cz

tel. 603 295 696

www.utulnaduse.cz

FB stránka: Útulna pro duši a tělo

FB skupina: Duchovní dění na střední Moravě

Instagram: Útulna pro duši a tělo

Sdílet událost

bottom of page