top of page

Hudební a taneční akce

Radost je základní esence bytí, a proto tančíme, zpíváme, koncertujeme.

Pořádáme pravidelné hudební a taneční akce, jejichž výběr naleznete níže. 

 

Relaxační zvuková koupel
s tancem živlů

Pravidelné zvukové koupele s muzikoterapeutkou Luckou Tomkovou.

Noříme se do vibrací a harmonie zvuku tvořené zpěvem a hudebními nástroji přírodních národů. Výsledkem je uvolnění napětí, vyladění do harmonického stavu bytí, vnitřního klidu a svobody. Zvuková koupel přináší přesně to, co v danou chvíli naše bytost potřebuje.

Nejbližší  akce proběhne:  26. 2.

20200922_184615.jpg
Vojta s Mirith.jpeg
VOJTA VIOLINIST TRIO .jpg

VOJTA VIOLINIST TRIO

Zveme Vás na unikátní tanečně-hudební zážitek,

na živý koncert. Vojta Violinist & Mirith & Viktor vystoupí

v Útulně pro duši a tělo v této sestavě poprvé! Vojta spolu s Myrith, která svým hlasem rozezní vaše srdce a s Viktorem, který svou hrou na bubny nenechá nikoho jen tak sedět, Vás vezmou do světa netradičních melodií a rytmů.

Nejbližší akce proběhne:  9. 2.

 Ecstatic Dance Journey

Roztanči své tělo! Svoboda, tanec, extáze, radost, hudba, vibrace, tranz, uvolnění, energie, to je ecstatic dance.
Toto vše zažiješ při Esctatic Dance s DJ Colibri. 

Začneme krátkým uvítáním a seznámením. Po té budeme pracovat s dechem a zaměříme se chvíli na naše záměry, které budeme chtít spojit s naším tancem. Poté vstoupíme do vlastní extatické taneční cesty vedené jen hudbou, a to až do momentu, kdy nastane čas na návrat a znovupropojení. Celý proces uzavřeme společným kruhem srdečného sdílení. Všichni jsou vítáni. Není nutné znát žádná pravidla, ani taneční kroky a ani nic moc nemusíte dělat. Přesto můžete vstoupit do nekonečného prostoru objevování dokonalosti sebe sama ve společnosti skvělé skupiny dalších lidí, kteří jsou stejně naladěni.  

image-proxy.jfif

Síla meditance

PRO KOHO? PRO TEBE! Pokud máš rád/a hudbu/zvuky, pokud máš rád/a intuitivní pohyb/tanec, pokud máš rád/a meditaci (ať už je jakákoli), pokud máš rád/a energii skupiny podobně naladěných lidí, pokud rád/a prožíváš svůj život naplno, pokud se chceš/toužíš se sebou ještě víc propojit, víc se vnímat.

Lektor: Jirka Karbula

Nejbližší  akce proběhne: 

dáme včas vědět

Cena:  bude upřesněna

tanečnice
140201_0021_Songfest_Budejovice.jpg
140201_0021_Songfest_Budejovice.jpg

Bubnující kruh - souznění v rytmu zpěvu a v tanci

Africké bubny djembe, tibetské mísy a hudební nástroje 5 kontinentů. Otevřeme své srdce tancem i hudbou. Čeká nás společné propojení s tibetskými mísami a jedinečné léčivé techniky, které nám přináší zvuk a vibrace tibetských mís. Výuka hry na djembe!

Akce proběhne: 29. 1.

Mantrovníci -
Velká Šivova noc

Nonstop hraní celou noc! Rituály a mantry. Šiva v hlavní roli. Přijďte si všichni užít koncert Mantrovníků! David Breiter, skutečný nestor kapely, se všemi svými kolegy mantrovníky. Nikdy nevíme, kolik mantrovníků přijede - někdy 6, jindy 13, takže o překvapení není nouze! :-). Zpívají mantry, bhadžany a duchovní písně. Tvoří nekonečný nádherný proud hudby, která vás vtáhne a už nepustí. Milovníci dětí, skromní, ochotní, nadšení. To jsou Mantrovníci.

Akce proběhne:  8. - 9. 3.

20220219_183614.jpg

Síla meditance

PRO KOHO? PRO TEBE! Pokud máš rád/a hudbu/zvuky, pokud máš rád/a intuitivní pohyb/tanec, pokud máš rád/a meditaci (ať už je jakákoli), pokud máš rád/a energii skupiny podobně naladěných lidí, pokud rád/a prožíváš svůj život naplno, pokud se chceš/toužíš se sebou ještě víc propojit, víc se vnímat.

Lektor: Jirka Karbula

Nejbližší  akce proběhne: 

dáme včas vědět

Cena:  bude upřesněna

tanečnice
140201_0021_Songfest_Budejovice.jpg
paličky.jpg

Solfeggio frekvenční lázně

Solfeggio tóny přinášejí hluboké uvolnění a odpočinek, povznášejí tělo i ducha. Pronikají do hlubin podvědomí a silně podporují léčení a transformaci. Ladí nás do vibrací okamžiku našeho stvoření. Zazní 2 světově unikátní nástroje. 

Akce proběhne: 22. 3.

Valentýnská vědomá párty

Zveme vás na VALENTÝNSKOU VĚDOMOU PÁRTY! Opět s možností přespání a ranní OSHO meditací v ceně! Celá párty bude stejně jako vždy bezalkoholová, barevná, hluboká, extatická, sdílecí, krbová, mazlící, voňavá,... no prostě... vědomá, báječná, naše :-).

Akce proběhne:  17. - 18. 2.

obrázek.jpg

Síla meditance

Uvolnění se v mysli, v těle, v životě. PRO KOHO? PRO TEBE! Pokud máš rád/a hudbu/zvuky, pokud máš rád/a intuitivní pohyb/tanec, pokud máš rád/a meditaci (ať už je jakákoli), pokud máš rád/a energii skupiny podobně naladěných lidí, pokud rád/a prožíváš svůj život naplno, pokud se chceš/toužíš se sebou ještě víc propojit, víc se vnímat.

TERMÍN AKCE: 1. 3.

Hudbou ve stopách duše

ELEKTRONICKO-AKUSTICKÁ AMBIENTNÍ HUDBA. Půjde o večerní hudebně improvizační posezení otevírající rozměrný prostor Lípové hudby. Jedná se o spontánní improvizaci převážně meditačních ambientních ploch mísících se s živým hlasem a přírodními zvuky.

https://www.youtube.com/watch?v=WKiSE4RAa1I

Dřevěný rám okna
Traditional Dancer

Medicine Woman Dance
s nádechem tvořivého Bali

Život je tanec, tvoření je život, pojďme tančit a tvořit společně ❤ Počátek léta svádí k dobrodružství, k prozkoumávání, užívání si.... a tak tě srdečně zveme na prozkoumávání vnitřní krajiny, užívání si vlastní a jedinečné esence a k dobrodužství samotného života.

Tranzan

Radek a Soňa Malých s kapelou. Písně, které skrze skupinu Tranzan proudí, jsou čistou oslavou bytí. Silná vědomá sdělení, zpěv sdílený s publikem, divoké taneční rytmy i meditační klid - to jsou prameny, které se spojují v jedinou řeku lásky a vděčnosti. Kytara, violoncello, klávesy, bicí, baskytara, zpěvy. Texty písní jsou strukturou a jednoduchostí mantry, tedy několikrát se opakující krátký text bez refrénu, který si posluchači brzy zapamatují a mohou se ke zpěvu přidat. I v tom tkví úspěch Tranzanu.

 

DSC_4494_edited_edited.jpg
Jiřinka 1.jfif

Křišťálová meditace

Zažijeme vibrace křišťálu! Prostřednictvím křišťálových mís se otevřeme hlubokým i vysokým tónům, které se rozezvučí s rezonancí jim vlastní. Tóny navibrují buňky na všech úrovních bytí jak tělesně, tak i duševně.

Křišťálové mísy jsou prastarý hudební nástroj, na který se hrálo už ve starém Egyptě i v Atlantidě. Vibrace křišťálových mís léčí a rozezpívají Vaši duši i tělo. Provedou vás zemí, oceánem, ohněm i vánkem.  A když se otevře srdce a mysl se zklidní, najdeme rovnováhu a smysl života.

Den a noc v chrámu léčivého zvuku

Unikátní propojení 3 akcí:

1) Šamanské bubnování 

2) V léčivé vibraci gongu

3) Souznění v chrámu zvuku

- s tibetskými mísami, kakaovou ceremonií a hudebními nástroji 5 kontinentů. Odejdete znovuzrození...

chrám.webp
DSC_4520.jpg

Taneční meditace

Pravidelné taneční meditace. Tanec v souladu s přírodními živly - země, oheň, voda, vzduch a nakonec éter. Zemitost, vášeň, hravost, klidné plynutí až rozplynutí. Vděčnost a nádherný stav mysli...

bottom of page