top of page

Kolo roku - pohanské oslavy a rituály

Pohanské svátky nebo-li kolo roku jsou kalendářem osmi velkých svátků podle slunečního cyklu, které slavili naši předkové. Oslavme je společně s nimi. Praskající krb, rekapitulace uplynulého času, zpěv, bubování, rituály, zvnitřnění, aktivní imaginace a klidové meditace.

 

Image by Aaron Burden

Zimní slunovrat
s bubnováním

Je nejkratší den a nejdelší noc. Bůh Slunce se nově narodí a temnota ztrácí moc. Pojďme oslavit sílící plodnost a hojnost. Budeme bubnovat, zapálíme oheň, v nádherném rituálu se spojíme s přírodou a se svým tělem a emocemi, uctíme vše, čeho jsme dosáhli. Každý sám za sebe a přitom všichni společně. 

komunita.jpg

Přátelský slunovrat
s bubnováním

Bubnování proběhne u ohně v prostorách vzrostlé a rozkvetlé zahrady. Přijďte s námi oslavit svátek letního slunovratu, nejdelšího a nejsilnějšího dne roku! Oslava plnosti a rozpuku. Oslava slunce a vrcholného období jeho vlády, oslava bohyně Mokoš a boha Peruna. Svátek vláhy, tepla a plodnosti... .

komunita.jpg
DSC_2438.jpg

 Oslava jarní rovnodennosti s bubnováním

K oslavě jarní rovnodennosti zapálíme oheň, budeme bubnovat, tančit a zpívat v kruhu, rozpálíme vášeň našeho života. Přivítáme bohyni jara - Vesnu. 

Během svátku Ostary - jarní rovnodennosti oslavujeme vše kolem nového života, nových začátků, nových projektů. Je to období, kdy oheň, odvaha a vášeň začínají znovu převládat po dlouhém zimním spánku.

 

Zažijeme festival šamanských léčivých rytmů, festival zemité energie. V rytmu Země, v rytmu srdce.

Zapálíme oheň.

Akce proběhne: 

18. 3.

Vstupné dobrovolné.

bottom of page