top of page

Imaginativní psychoterapie, Terapie ženstvím, Regresní terapie

Mgr. Radka Trampotová

 

Pokud nezměníme směr, pravděpodobně dojdeme tam, kam směřujeme…

Opakují se Ti v životě stále stejné vzorce a situace? Přitahuješ k sobě stále stejné (problémové) partnery?

Potřebuješ si ujasnit cíl nebo jen myšlenky? Toužíš po miminku, které z nějakého důvodu stále nepřichází?

Vím, co ti může pomoci. Jedna z níže uvedených forem spolupráce, případně jejich kombinace:

 • Psychoterapie

 • Regresní terapie

 • Koncept TERAPIE ŽENSTVÍM

 • Jungiánská psychoanalýza a imaginativní techniky

 • Léčení energie dělohy

 • Hlubinná emoční terapie

 • Vnitřní dítě, muž a žena a práce s nimi

 • Terapie a poradenství v oblasti intimity a sexuality (jednotlivci i páry)

 • Transformační psychologie

 • Šamanské techniky

 • Hlubinná prenatální a porodní terapie

 • Čištění a léčení rodových linií

 • Životní čísla a práce s nimi

 • Osobní roční číselná vibrace

 • Práce s energetickou růžicí

 • Partnerská čísla

 • Regresní terapie dětí

 • Psychosomatické poradenství

 • Párové poradenství

 • Vztahová psychoanalýza

Pracuji se ženami i s muži. Terapii tvořím vždy na míru. 

Absolvovala jsem 5letý sebezkušenostní psychoanalytický výcvik u doc. Jiřího Kocourka, Ph.D. (Institut psychoanalytické psychoterapie) a 2letý výcvik v regresní a prožitkové terapii u Ester Davidové (autorka knih Karmická sinusoida, Poselství našich předků a rodových linií v číslech a další). Své psychoterapeutické vzdělání v oblasti jungiánských psychoanalytických postupů jsem doplnila u supervizorky a klinické psycholožky Světly Pánkové. V současné době se věnuji odbornému studiu psychologického výkladu snů.

 

Objednávky - zde, mailem nebo telefonicky (počítej s čekací dobou přibližně14 dní). Zcela bezpečné a diskrétní prostředí, absolutní mlčenlivost.

 

Tel.: +420 603 295 696

E-mail: utulnaduse@seznam.cz

Útulna - Terapie ženstvím - plakátek.jpg
Šťastná.jpg

Kdo vlastně jsem? Dobrá otázka...

ŽENA, MÁMA

Především jsem Žena. Také jsem odhodlaná máma 3 dětí - Daniela, Marjánky a Sofie. Mám z nich radost a jsou pro mě vším. Jsem manželka a svého muže Pavla jsem potkala až ve svých 37 letech. No co, každý nemá to štěstí napoprvé. I když sílu lásky jsem směla poznat i dřív. Teď jsem spokojená, ale chvilku to trvalo.

STUDIA

Vystudovala jsem Univerzitu Karlovu - magisterskou předškolní pedagogiku, pak magisterskou speciální pedagogiku. Mám 2 státní závěrečné zkoušky z psychologie. Pracovala jsem v CMC Graduate School of Business a absolvovala nespočet manažerských kurzů. Vzdělávání manažerů bylo dlouhých 12 let mým denním chlebem. Kalhotové kostýmy, boty na jehlách, kožená aktovka s materiály a jednání s generálními řediteli. Obchodní činnost, koučink, brainstorming… mužská role jako víno. Až dlouho poté jsem pochopila, jak moc mne to vyčerpává, jak málo se cítím být ženou v tom víceméně patriarchálním světě. Že to není moje.

ŽIVOT

Životní peripetie a rozvod mne zavedly až k freudovskému sebezkušenostnímu výcviku v psychoanalytické psychoterapii pro pracovníky pomáhajících profesí. To byla velká škola. Stala jsem se poutníkem vlastního nitra. Skupina 8 budoucích terapeutů, která nedá nic zadarmo. Nejraději bych bývala při každé přestávce mezi terapiemi utekla a už se nikdy nevrátila. Vydržela jsem 5 let v klauzurních podmínkách. Až do konce. Díkybohu. Jedna z největších škol, ze které dodnes čerpám. Postupně jsem se zaměřila více jungiánsky, nahlížela do symboliky svých snů, dobývala své nevědomí.

SÍLA ŽENY

Pak se začalo vše měnit. Jako by se otevřela brána. Stěhování na střední Moravu,  partner (a dnes manžel) Pavel, který po mém boku začal vyzařovat velkou vnitřní mužskou sílu. I když to nejspíš zní neskromně, byla jsem si vědoma toho, že je to z velké části díky mně. Některé věci jsem prostě začala vědět. Pěstovala bezděčně svoji intuici a hadí sílu. Vnímala své tělo. Začala jsem si pokládat otázky - kdo jsem, kam jdu, co chci a co nechci od svého života. Pochopila a opakovaně zažívala, že láskyplné spojení muže a ženy je klíčem, který nás propojí s vesmírem. A s celou věčností. A že všechna ta síla je spojena s jóni. Z ní vyvěrá a pro muže je portálem.

INSPIRACE

A protože jsem tím vším prošla na vlastní kůži, můžu teď pomáhat ostatním. Především ženám, i když tu a tam ke mně na terapii přijde i muž. Vše se mi po cestě životem poskládalo jako puzzle.

TVOŘÍM, LÉČÍM, TRANSFORMUJI

Nechodím kolem horké kaše. To, co vidím, nechám klienty postupně pojmenovat. Přicházejí na vše téměř sami, zažívají vhledy i uvědomění, které už samo o sobě sjednává nápravu. Někdy jim otevírám oči při rozhodování. Při regresních a hlubinných terapiích klienti dokážou nahlédnout do různých situací a pochopit příčíny nynějšího stavu. Pracujeme s různými typy meditací, životními čísly, nevědomím i podvědomím. Při terapiích hojně používáme řeč symbolů. Pracujeme s tělem, tělo rozvibrováváme zpěvem i pohybem. Šamanské techniky nevyjímaje. Moji klienti v sobě postupně nacházejí sebelásku, klid a mír.

Útulna - IMAGINATIVNÍ PSYCHOTERAPIE.jpg

Růst ženy skrze pravdivost a sexualitu

Milé, nejmilejší ženy,

vlastně nevím, jak vám poděkovat. Nikdy, přísahám nikdy by mě nenapadlo, že budu jednou pomáhat vám, ženám! Se ženami jsem celá léta spíše soupeřila, žárlila na všechny ženy v okolí, srovnávala se a myslela si, že nejsem dost – dobrá, chytrá, hezká, připravená. Že v ženském světě nemám šanci obstát.

CESTOU TANTRY

A pak se to stalo. Potkali jsme s mým mužem na své cestě průvodce, tantrického maséra. Otevřel nám úplně jiné kanály, než na jaké jsem doposud byla zvyklá. Naučil nás vnímat život jinak než myslí,  a tím to všechno začalo.

Hledala jsem místo, kde budu moci „tantricky tančit“ a Google mi nalezI Mohendžodáro a Igora Samotného s Monikou Sičovou (tantra jógu pro ženy), které mi otevřelo oči natolik, že mi změnilo život. Nějak jsem prostě intuitivně vnímala, že vše, co jsem doposud poznala, ještě není všechno, že život nabízí víc, než se mnohdy tváří. Byla to pravda.

VNITŘNÍ SÍLA ŽENY

Uvědomila jsem si, jak moc silná umí žena vnitřně být, pokud si je své síly vědoma. A jak podrobená a slabá, případně úzkostná je, když slepě uvěří dogmatům a podmaní si ji její strachy.

Dnes vím, že nemusím slepě následovat zarytá schémata, že to vše, co uvnitř cítím, je skutečné, že je to moje a že se za to nemusím stydět. A vydala jsem se na cestu, po které jdu pořád.

Kde se vzala, tu se vzala – vznikla naše meditárna – Útulna pro duši a tělo, náš svatostánek útěchy, jak s oblibou říkám.  Víte, jak to je, když jste vtaženi, do určitého druhu energie a vše jen jakoby zvenčí pozorujete. Přitom jste v úplném, ale úplném centru dění!

Začali jsem s mým mužem pořádat lekce jógy. To bylo ještě „bezpečné“, v té době (r. 2019) i slovo meditace bylo spíše sprosté slovo, alespoň v našich končinách… Uvnitř jsem ale cítila, že to je dobrá cesta. Že je má, ať se děje co se děje. A stále to nebylo vše. Vnímala jsem, že existuje něco pro mě ještě hlubšího, silnějšího.

ZNENADÁNÍ LEKTORKOU

Bylo to sice dost troufalé, ale celkem záhy – asi po dvou letech vlastního praktikování - jsem si vypsala kurzy tantry pro ženy – Mohendžodáro.  Touha po silném ženství a po pravdivosti života naplnila kurz až po okraj a bylo to. Lektorka, která se postavila před 19 žen. Bez lektorských zkušeností, bez předchozí praxe… která ale věděla, že poselství, které přináší a které hlavně žije, je skutečné, že pomáhá. Protože pomohlo i jí :-). A tak začaly v meditárně dozrávat moudré a vznešené ženy.

Bylo to skvělé. A jak to tak bývá, člověk jde dál a dál. Vedla jsem i Oshovy meditace a uvnitř cítila, že od práce se skupinou je jen krůček k individuální práci, že chci lidem odpomáhat od utrpení a jít ještě hlouběji a hlouběji. Přišel covid a s ním i totální vynucená organizační stagnace meditárny. A já se seznámila s mou další velkou inspirátorkou – regresní a spirituální terapeutkou Ester Davidovou (esterdavidova.com) a objevila, že to, co chci dělat, tedy pomáhat ostatním od trápení, může nabýt konkrétního rozměru. Začala jsem s lidmi pracovat formou terapie. Vzdělání jsem na to měla už dávno, vždy mě to zajímalo. Odvaha ale přišla až tehdy, v době covidu.

NÁVRAT KE SVÉMU ŽENSTVÍ

Je až neskutečné, jak dokáže vnitřní blok (kdoví, odkud se vzal) zabránit duši dělat to, co odjakživa chtěla… zkrátka – začala jsem pomáhat a cítím, jak moc mě to baví, jak se lidé mění v prostředí, které jim nabídnu.  Ať už je to uvolněné bezpečí meditárny nebo útulná čajovna zařízená pro terapie. Ženy odkládají své strachy a všechny ty tuny zátěže a tančí, mluví, vyjadřují se… dovolí si naslouchat svému tělu.

Mohou říct cokoliv, co je tíží a zahodit všechna dogmata, která za celý život nasbíraly. Podívat se dopředu a říct si – „tohle chci a tohle nechci, tohle už opravdu není pro mě“.

Pozvat do svého života pojmy jako sebeláska, sebeúcta, orgasmus :-). A tak vznikl koncept TERAPIE ŽENSTVÍM.

Jsem potřetí vdaná, se svým mužem mám 16letý vztah. Co je mi po tom, co o mně soudí ostatní. Můj názor je, že člověk má hledat a růst, dokud jeho srdce nepocítí, že je jasné, hřejivé a uvnitř cítí hluboký klid. Navzdory všem moralizujícím soudům, navzdory všem. Nebýt té vnitřní hadí síly, kterou cítím (a kterou může rozvinout každá žena, pokud má dost trpělivosti a odhodlání), nebyla bych, kde jsem.

NAŠÍM ÚKOLEM JE BÝT ŠŤASTNÉ

Narodily jsme se, abychom jedinečný talent naší duše nechaly rozkvést a pak můžeme být celistvé, prospěšné ostatním – a hlavně – pak můžeme být šťastné.

Milé ženy, jděte za svým snem. Jak ho poznáte? Je to jemná vnitřní vibrace, která vám nedá spát. Je to touha. Teplo, které uvnitř cítíte. A chce se vám trochu i křičet, aby to všechno šlo ven. Je to Múza! Jděte za ní. Možná u toho budete mít husí kůži. To je ono.

Prostě buďte šťavnaté, nenechte si protéct život mezi prsty. A ať si klidně vaše okolí šeptá něco o bláznivce, počítejte s tím, že vám mnozí nebudou rozumět. No a co. Je to vaše a je to pravdivé.

 

I já ztratila pár lidí, kteří se do té doby prohlašovali za mé přátele. Tehdy to bolelo, dnes to beru jako velikou službu na mé cestě. Někteří se mi dokonce snažili vnutit názor, že tahle práce není pro mě. Naštěstí se mýlili. Nezpracovaná vlastní temnota bývá často projikována do ostatních... nic nového pod sluncem, že.

A víte co? V mém životě už není pro přetvářku místo. Jdete-li po cestě, která je vaše, postupně přitakávači odpadnou a najednou je dost prostoru pro lidi, kterým můžete věřit. A to se i stalo. Děkuji vám.

PRÁVO VOLBY

Pravdou je, že nikdy není jen jedna cesta. Nikomu nevnucuji tu svou. Rozhodnutí je na každé z nás.

Pokud vás při čtení však přece jen trochu zamrazilo, ozvěte se, třeba si budeme mít co říct.

Ráda vás inspiruji, v lásce, v práci, v životě. A věřte, že se budeme hodně smát. A možná i hodně plakat.

Vaše Radka 🌹

bottom of page