top of page

O NÁS

Proč náš spolek vznikl? Čím dál více si uvědomujeme, že dnešní doba nepřeje klidu a uvolnění. Uspěchaný životní styl, tlak na výkon i strach o naše zdraví zanechává negativní následky na naší psychice. Jsme často nervózní, podráždění, plni obav o dny příští. Pokud taková situace trvá příliš dlouho, přestáváme mít radost ze života a nebaví nás nejen naše práce, ale dokonce ztrácíme zájem i o oblíbené koníčky.

Jak si tedy v takové situaci poradit? Jednou z možností je zařadit do svého života pravidelné meditace a jógová cvičení, která postupně uvolní tělo i psychiku.

Proto jsme vytvořili útulnou „meditárnu“, kde tyto činnosti pravidelně probíhají – několikrát týdně cvičíme jógu, několikrát týdně aktivně meditujeme. Pořádáme i celodenní a vícedenní prožitkové semináře, transformační workshopy a pravidelná setkávání nad zajímavými rozvojově-osobnostními tématy. To vše v klidu, radosti, důvěře a bezpečném sdílení. Zveme vás tedy k nám, do Útulny pro duši a tělo.

Útulna pro duši a tělo, z. s. 

Praporky.jpg

Pokud lidé zaslechnou slovo meditace, běžně si vybaví Buddhu sedícího v pozici lotosového květu. Naše meditace jsou však aktivní a dynamické! Využívají přirozenou inteligenci těla, jsou naladěny na moderního evropského člověka, probíhají při hudbě, která má terapeutické a léčebné účinky. Jsou určeny všem těm, kteří mají hektický život, těm, kteří na sobě vědomě pracují. Přinášejí totiž hluboké uvolnění, ztišují mysl, výrazně odpomáhají od stresu.

Speciální skupinou meditací jsou meditace pro ženy, které velmi citlivě pracují se všemi aspekty ženství. Jsou naladěny na hlubokou vnitřní potřebu dnešní ženy - uvolňují, léčí a pomáhají tam, kde je třeba. Tím rozjasňují jak ženské tělo, tak zejména duši.

malby.jpg
bottom of page